Novinky

Kam připnout brož: Inspirace pro každý den

Brož je jedním z nejklasičtějších a nadčasových doplňků, které můžete nosit opakovaně a vždy vypadat skvěle. Brože nikdy nevyjdou z módy a lze je kombinovat s jakýmkoli stylem oblečení. 

Brože jsou výrazným kouskem nejen pro zvláštní příležitosti, ale také pro vaše každodenní nošení. Jsou sofistikovaným doplňkem, který dokáže vnést eleganci a šarm do každého outfitu. Existuje mnoho způsobů, jak je můžete nosit – jednotlivě, v páru nebo ve skupině. Brož dotáhne váš outfit k dokonalosti.

Zde jsou nápady, jak brože nosit:

1. Na saku nebo kabátu

Jedná se o tradiční styl nošení brože. Můžete nosit jednu brož nebo více malých. Vyberte si jednoduchý nebo efektní design brože podle svého stylu. Nezapomeňte, že brož připínáte na opačnou stranu, než nosíte popruh od kabelky.

2. Na džínové bundě

Džínové bundy jsou vždy in a brož je skvělým způsobem, jak je ozvláštnit. Připnout ji můžete na límec či kapsu, což dodá bundě unikátní vzhled.

3. Na svetru

Svetry jsou také ideální pro použití brože. I váš obyčejný svetr může jedna jediná brož pozdvihnout na stylový kousek. Ideálním místem je pár centimetrů pod klíční kostí.

4. Na klobouku, čepici nebo baretu

Brože jsou skvělým způsobem, jak upravit svůj klobouk nebo čepici. Jednoduchá brož může vylepšit styl a vzhled vašeho vlněného baretu nebo klobouku. Připíná se vždy na stranu – na klobouk ji připněte na stuhu, u čepic a baretů blízko okraje pokrývky.

5. Na šatech

Brože jsou nejlepším způsobem, jak dodat společenským i ležérním šatům punc elegance. Připněte brož na ramínko šatů, na pásek (nikdy ne doprostřed, vždy trochu na stranu), nebo pár centimetrů pod klíční kostí. Pokud máte šaty s příliš hlubokým výstřihem, můžete jej částečně zmírnit vprostřed připnutou broží.

6. Na košili

Pokud máte na sobě obyčejnou jednobarevnou košili, připněte si brož doprostřed mezi cípy nebo na jeden z cípů. Tímto způsobem okamžitě dodáte košili šmrnc.

7. Na šálách a šátcích

Jednobarevnou a jednoduchou vlněnou šálu či šátek pozdvihnete na vyšší úroveň připnutou broží. Tento stylový detail dodá vašemu outfitu eleganci a jedinečnost.

 

Brože jsou skutečně klenoty vašeho outfitu. Nejenže vylepší váš vzhled, ale také vyjádří vaši osobnost a vkus. Nebojte se experimentovat a najít ten nejlepší způsob, jak je začlenit do svého šatníku! Tak si pojďte vybrat.>>>

 

 
7 částí klobouku aneb kloboučnická terminologie

Trocha historie

Historie klobouků v Evropě se datuje už od 15. století. Rudolf II při některých příležitostech nahrazoval panovnickou korunu právě kloboukem. Jedny z nejvýznamnějších období pro rozvoj klobouků byly renesance, baroko a styly oblékání v 19. století.

 

Kloboučnická terminologie

Odborné názvosloví tohoto odvětví není moc známé, a proto je možné, že některá slova budou pro Vás úplně nová.

 

anatomie klobouku1anatomie klobouku 2

Koruna klobouku sedí na hlavě, často je ozdobena stuhou či jinou aplikací. V její horní části je střecha.

  • Kulatou korunu i střechu mají klobouky typu cloche, big brim či buřinky.
  • Zužující se a vepředu promáčklou korunu a tvarovanou střechu do tvaru kapky najdete u trilby a fedory.
  • Kulatou střechu zase u klobouku typu canotier, u nás známé jako "žirarďák", podle Alexandra Girardiho, rakouského herce a operetního pěvce, který jej rád nosil. 

 

Vnitřní strana střechy se nazývá dýnko.

 

Krempa lemuje celý klobouk. Právě ona dodává našemu obličeji stín.

 

Zevnitř koruny může být klobouk opatřen podšívkou.

Uvnitř koruny je všit potní pásek, který může být opatřen tunýlkem a stužkou či gumičkou pro úpravu velikosti klobouku.

 

Tak teď už si jen zbývá vybrat ten váš ideální klobouk.

 
 
Klobouky Audrey se mění na Bonneta

 

Banner blog (1)

 

Název e-shopu Klobouky Audrey vycházel z inspirace filmovou ikonou Audrey Hepburn, známou pro svůj elegantní styl a lásku k pokrývkám hlavy.

 

S postupným rozšiřováním nabídky o další značky a produkty jako:

už původní název Klobouky Audrey neodpovídal celé škále produktů, které nabízím.

 

Navíc zahraniční jméno nebylo vždy jednoduché vyslovit. Tak vznikla Bonetta, jméno odvozené z francouzského "Le Bonnet", což znamená čepici nebo klobouk. Bonetta je jednoduché, snadno zapamatovatelné a lépe vystihuje široký sortiment mého e-shopu, který stále zůstává věrný původní myšlence a to jsou dostupné a kvalitní módní doplňky.

 

Vyberte si některý z mých bestsellerů: