Údržba vlněných pokrývek hlavy

Pokud jste si u nás pořídili pánský či dámský vlněný klobouk, čepici, baret nebo bekovku, určitě chcete, aby vám výrobek vydržel co nejdéle. Životnost pokrývky se odvíjí jak od materiálu, ze které je vyrobena, tak od následné péče, kterou jí věnujete.

 

Podívejme se na základní tipy pro údržbu vlněných pokrývek hlavy. Pokud je na klobouku nebo čepici štítek o údržbě, řiďte se doporučenými symboly. Pro vlnu obecně platí, že vyžaduje jemné zacházení, aby se nesrážela či neplstnatěla.

 

Vlněné klobouky se snažte uchovávat v suchu. V případě navlhnutí je pomalu nechte schnout, můžete je vycpat novinami. Jemné nečistoty a prach z klobouku vyčistíte kartáčem na šaty. Takovou péči mu věnujte ideálně každé tři měsíce. V ideálním případě doporučujeme ponechat vyčištění klobouku či čepice na profesionální čistírně. Co však můžete udělat sami, je vyjmout potní pásek, vyčistit jej navlhčenou houbičkou a nechat uschnout při pokojové teplotě. Klobouky pokládejte krempou nahoru, aby nedošlo ke změně jejího tvaru.

 

Co se týká údržby vlněných čepic, doporučujeme pouze chemické čistění.

Dámský klobouk Tilde

 

 

Pár tipů nakonec

Klobouky ani čepice nevystavujte velkému horku (např. za oknem, v autě), stejně tak je dlouhodobě neponechávejte na světle, které by mohlo mít za následek změnu barvy či její vyblednutí.

 

Pokud se na pokrývce hlavy udělá nevhodným skladováním zmuchlaná rýha, napařte sklad párou z napařovací žehličky, vycpěte, vyrovnejte a nechte uschnout. V žádném případě nežehlete!

 

Preventivní ochranou před moly je čepici v zimě dát na mráz nebo si do skříně pořídit přírodní odpuzovače, jako jsou levandule, skořice a rozmarýn.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.