Jak skladovat pokrývky hlavy

 

 Ať už jste si koupili svůj první pěkný klobouk nebo máte skříň plnou pokrývek hlavy, potřebujete znát, jak je skladovat. Údržba klobouku, baretu nebo bekovky a správná péče jsou koneckonců důležitým faktorem pro jejich udržení tak pěkného jako v den, kdy jste je koupili. Takže pokud máte zájem o uložení Vašich pokrývek hlavy správným způsobem, jste na správném místě. 

 

box storage

 

 

Skladování klobouků

 

Přišel Vám klobouk ve speciální kulaté krabici? Rozhodně ji nevyhazujte, je ideální pro jeho skladování a ochranou před prachem. Využít můžete i umělohmotnou hlavu nebo plastovou formu, na které klobouky zasíláme. Díky tomu si udrží svůj tvar a nebudou náchylné k mačkání.

Pokud se jedná o klobouk s tvarovanou krempou, skladujte jej na korunce, tedy krempou nahoru. Skladování jejím koncem dolu může mít za následek její naprosté vyrovnání. Ideální je vycpat korunu klobouku zevnitř hedvábným papírem tak, aby byl zachován její tvar.

 

 

Skladování bekovek

 

Všechny naše bekovky Vám zasíláme vyplněné hedvábným papírem, nejen proto aby byly chráněny při přepravě, ale abyste je zejména mohli využít při jejich skladování. Pro udržení správného tvaru bekovky je ideální je při skladování znovu vycpat papírem, díky tomu je uchráníte před vytvořením nevzhledných skladů nebo pomačkání.

 

 

 

Pár rad závěrem

 

Pokrývky hlavy ať už klobouky, bekovky, čepice nebo barety skladujte na chladném, suchém a tmavém  místě, protože jak teplo, světlo, tak i vlhkost mohou Vaši pokrývku hlavy poškodit.

Moli mají rádi přírodní vlákna, z tohoto důvodu doporučujeme pořídit odpuzovač molů případně přírodní variantu ve formě levandule, skořice nebo rozmarýnu. Zabráníte tím tak nepříjemnému překvapení, kdy si na Vaší oblíbené pokrývce hlavy pochutná nezvaný návštěvník.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.