Jak nosit baret

 

Baret je módním doplňkem, jehož styl je nezaměnitelný a který ještě navíc umocňují jeho barevná provedení a materiál. Fascinující na něm je i to, že jej můžete nosit hned několika způsoby a vypadat tak i ve stejném modelu mnohokrát jinak. Pamatujte na to, že styl, kterým jej nosíte, vám dává možnost přizpůsobit ho vašemu aktuálnímu outfitu.

Zkuste si ho proto na hlavu posadit pokaždé trochu jinak. Můžete se inspirovat osvědčenými způsoby a zároveň si jej upravit podle aktuální chutě a nálady. Nasaďte si baret tak, že jej budete mít před ušima, nebo si jej posuňte až za ně. Ukažte linii vašich vlasů nad čelem, nebo ji baretem úplně zakryjte. Noste jej rovně i na stranu. Chce to jediné. Stoupněte si před zrcadlo a zkoušejte. Sama uvidíte, co vám sluší nejvíc a v čem se cítíte opravdu dobře. Přitom se nechte inspirovat osvědčenými způsoby.

 

 

Ležérní a přitom elegantní styl

Pokud chcete působit ležérně a přitom elegantně, jednoduše si baret posaďte přes čelo, ale ofinu, nebo pramínky vlasů nechte volně splývat podél vaší tváře. Lem můžete zarolovat dovnitř, ale nemusíte. Tato varianta upoutá pozornost, protože působí velmi něžně a žensky.

 

obrázek 1

 Zdroj: etsy.com

 

 

Fascinující Francouzka

Pro klasický francouzský look jej noste zešikma. Tímto způsobem nemůžete nic zkazit. Pokud milujete klasiku, je to vaše cesta.

 

damsky-baret-cerveny

Zdroj: etsy.com

 

 

Nechte vyniknout váš obličej

Baret ale nemusíte nosit jen našikmo. Nebojte se ho posunout více dozadu a vpředu načechrat. Pokud chcete, aby jeho přední strana působila pevněji, klidně použijte měkký šátek a vycpěte jej.

 

damsky-baret-hnedy

Zdroj: etsy.com

 

 

Rovně a do čela

Pletené a vlněné barety se nebojte posunout výrazně do čela a využijte komfortu, který vám poskytnou zvláště v chladnějších dnech.

 

damsky-baret-viviette-rabionek

 

 

Retro se neomrzí

Nechte vyniknout vaši ženskost, tak jak to dělaly stovky sebevědomých žen už dávno před vámi. Baret posazený více dozadu, odkrývající ofinu, vlny, ale i rovné dlouhé vlasy se neokouká. Budete působit svěžím, až křehkým dojmem.

 

damsky-baret-elegantni

Zdroj: cici-marie.com

 

 

Řiďte se svým šestým smyslem

Nikdy ale nezapomínejte na váš pocit. Ten hraje hlavní roli. Jakmile se v baretu budete cítit dobře, pak víte, že jej máte nasazený správně. Samozřejmě se může stát, že vám baret na hlavě nemusí stoprocentně držet. Není nic jednoduššího, než použít obyčejné vlásenky. Pozor však na to, aby nebyly vidět a nezkazily tak výsledný dojem. To by byla velká škoda a také módní přešlap.

Jestli chcete dosáhnout maximálního efektu, pak přizpůsobte barvu baretu barvě vašich punčoch, rukavic nebo třeba kabelce. Vyhrajte si, použijte fantazii, načerpejte inspiraci a výsledek bude stát za to.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.