8 nezbytností, které si rozhodně přibalte na letní festival

 

 

Léto bez hudebního festivalu by už snad ani nebylo to správné léto, protože krásné počasí a tolik kapel na jednom místě je prostě hřích nevyužít. Abyste si jej užili v pohodě přibalte si s sebou těchto pár drobností.

 

Vlhčené ubrousky a antibakteriální gel

Nedostatek koryt s tekoucí vodou nebo večerní fronty u sprch Vás už nezaskočí. Gelem si můžete nasucho omýt ruce před každým jídlem bez nutnosti dlouze vyčkávat na vodu v zástupu festivalových návštěvníků. Večerní hygienu zvládnete z toho nejhoršího vlhčenými ubrousky, nestane se tak, že díky nekonečnému čekání na sprchu přijdete o svou oblíbenou kapelu.

 

Klobouk a sluneční brýle

Sluneční brýle nejsou jen módní doplněk, ale i praktický pomocník proti zánětu spojivek způsobeného působením slunečních paprsků na naše oči. Zánět se ohlásí zpravidla po 12 – 24 hodinách, může se tedy stát, že už o festivalové noci ucítíte nepříjemné řezání a pálení očí. První pomocí je chladivý obklad, temná místnost a kapky do očí, které zakoupíte v lékárně.

A proč klobouk, když už máte sluneční brýle? Protože je potřeba ochránit i Vaši hlavu před ostrým sluncem, před kterým není většinou ve festivalových areálech, kde se schovat. Jinak riskujete nepříjemný úpal (více si o něm a o úžehu můžete přečíst v tomto článku >>>). Nejúčinnější prevencí je letní klobouk. Vyberte si ten svůj festivalový klobouk u nás >>>

 

Plavky a opalovací krém

Do festivalových veder jsou ideální koupací kraťasy pro pány. Pro dámy šortky a horní díl plavek nebo plavky a lehké vzdušné šaty. Protože budete celý den vystaveni slunečnímu záření je nezbytné se namazat opalovacím krémem s faktorem odpovídajícímu Vašemu fototypu. Určitě nic nezkazíte krémem s UV faktorem 30. Přeci jen jistota je jistota.

 

Teplejší oblečení na večer a repelent

Večer a noc může být chladná, a to i přesto, že den byl tropický. Nezapomeňte si s sebou přibalit i nepromokavou bundu, která Vám udělá i službu v případě náhlé změny počasí.

 

Po západu slunce se v případě, že je festival v blízkosti vody, objeví nepříjemní komáři. Sice díky hudbě neuslyšíte jejich nepříjemné bzučení, zato druhý den se svědění ohlásí v plné parádě. Proto si nezapomeňte s sebou vzít tuhý repelent, ten ve spreji by Vám mohli u vstupu do areálu zabavit.

 

Tak teď už jen vybrat klobouk!

 

Letním festivalům zdar!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení